Zajęcia rozwijające umiejętności matematyczne- wprowadzenie liczby 10. 

 

Dzieci stoją przy stole i rysują obrazki na etykietach przy mydełkach

11 stycznia 2024r. nasza grupa wybrała się na wycieczkę do Fundacji Wolnego Czasu „To – Tu” na ul. Jagiellońską 6, aby wziąć udział w warsztatach edukacyjno – plastycznych pt. „Pachnące mydełko” z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na miejscu dzieci zostały wprowadzone w nastrój zbliżającego się Święta Babci i Dziadka, wdrażane do okazywania szacunku, miłości i pamięci o Babci i Dziadku.

Dzieci siedzą przy stoliku w muzeum i trzymają w rękach karteczki z kolorowymi obrazkami

"Gliniane, skórzane, z drewna.... Jakie były pierwsze książki?", na to pytanie dzieci uzyskały odpowiedź podczas wizyty w Muzeum Drukarstwa. Z uwagą oglądały książki, przyglądając się literom i zastanawiając się, jak na ich wygląd wpłynął wynalazek Gutenberga. Każdy na chwilę stał się prawdziwym drukarzem, odbijając wybrane litery i tworząc własne wyjątkowe ilustracje- niczym w dawnej księdze. 

 13 grudnia 2023r. dzieci z grup II i IV pod opieką swoich pań pojechały na wycieczkę autokarową do gospodarstwa agroturystycznego w Wymysłach pod lasem. Głównym tematem był udział w ludowych warsztatach przygotowujących do Świąt Bożego Narodzenia. Podczas zajęć dzieci poznały tradycje ludowe związane ze Świętami, samodzielnie przygotowywały, wyrabiały i wałkowały ciasto na pierniczki.

Dzieci siedzą na widowni w teatrze

26 września nasz grupa wybrała się do Teatru Baj na przedstawienie pt. "Ja, maluch i morze". Podczas spektaklu, dzieci zostały zabrane w niesamowitą podróż z pięcioletnią dziewczynką i jej przyjacielem Maluchem- fiatem 126p. Dziewczynka wyruszyła w głąb morza, by poznać jego mieszkańców i morskie tajemnice.