Dzieci siedzą na dywanie i grają na kasztanach

23 października dzieci uczestniczyły w zajęciach w ramach Innowacji Pedagogicznej pt. "Świat zmysłów małego przyrodnika" prowadzonych przez Panią Anię. Podczas zajęć dzieci poznały piosenkę pt. "Tańcowała Jesień".
Przyniesione przez dzieci kasztany i orzechy zamieniły się w instrumenty muzyczne. Dzieci wygrywały rytm piosenki stukając kasztanami o podłogę.
Odtwarzały rytm wygrywany na kasztanach przez kolegów z grupy.

Dzieci siedzą na dywanie. Dziewczynka przechodzi po ścieżce sensorycznej z kasztanów, żołędzi, orzechów i szyszek

20 października dzieci uczestniczyły w zajęciach w ramach Innowacji Pedagogicznej pt. "Świat zmysłów małego przyrodnika" prowadzonych przez Panią Jagodę. Po przywitaniu piosenką "Dobrze, że jesteś" dzieci wykonywały masażyk kasztanem utrwalając nazwy poszczególnych części ciała. Następnie dzieliły na sylaby nazwy elementów znajdujących się w ścieżce sensorycznej- "Żołędzie", "Kasztany", "Orzechy" i "Szyszki". Po usłyszeniu swojego imienia podzielonego przez Panią Jagodę na sylaby, przechodziły przez ścieżkę sensoryczną. Na zakończenie zajęć dzieci ćwiczyły umiejętność naśladowania podczas zabawy ruchowej do piosenki "Kolorowe listki z drzewa spaść nie chciały".

Dziewczynka pokazuje kartkę wyciągniętą z  pojemnika z kasztanami

Podczas zajęć edukacyjnych prowadzonych przez Panią Ewelinę poznawaliśmy literę "O". Rozwijając wyobraźnię dzieci wymyślały, do czego podobna jest litera "O". Następnie wyszukiwały w pudełku z kasztanami obrazków przedstawiających przedmioty, których nazwa zaczyna się na głoskę "O". Na koniec układały literę "O" z kasztanów. Wszyscy świetnie poradzili sobie z tym zadaniem.

4 dzieci siedzą na dywanie i wyjmują z pojemnika kasztany i orzechy

Podczas zajęć sensorycznych w ramach Innowacji Pedagogicznej pt. "Świat zmysłów małego przyrodnika" prowadzonych przez Panią Ewelinę dzieci wzięły udział w zawodach, polegających na jak najszybszym posegregowaniu żołędzi, kasztanów i orzechów. Zajęcia te miały na celu rozwijanie umiejętności współpracy, ćwiczenie motoryki małej oraz rozwijanie koordynacji wzrokowo ruchowej. Wprowadzony element rywalizacji pokazał dzieciom jak ważna jest współpraca w zespole oraz ćwiczył umiejętność radzenia sobie z przegraną. 

4 dziewczynki siedzą przy stoliku i segregują żołędzie, orzechy i kasztany przy pomocy szczypiec

Na zajęciach popołudniowych prowadzonych przez Panią Ewelinę w ramach realizacji Innowacji Pedagogicznej pt. "Świat zmysłów małego przyrodnika", dzieci bawiły się darami jesieni. Zmieszane kasztany, żołędzie i orzechy dzieci dzieliły na zbiory. Za pomocą plastikowych pęset i dużych plastikowych spinaczy wkładały do poszczególnych pudełek. Celem tych zajęć było kształtowanie umiejętności planowania własnych działań, rozwijanie umiejętności matematycznych, logicznego myślenia oraz ćwiczenie motoryki małej i koordynacji wzrokowo- ruchowej.