26 lutego obchodziliśmy w naszej grupie Dzień dinozaura 🦕. Pani Jagoda zaprosiła dzieci do wspólnego odkrywania świata dinozaurów. Na początku przygotowaliśmy dinozaurowe opaski na głowę. Poznaliśmy ciekawe dinozaury, a ich nazwy dzieliliśmy na sylaby. Zastanawialiśmy się, czym różnią się od siebie dinozaury.

Sprawdzając jaki dinozaur kryje się w jajku, dzieliliśmy dinozaury na roślinożerne i mięsożerne. Odszukiwaliśmy dinozaury, które ukryły się w kolorowym ryżu i wydobywaliśmy dinozaura z musującego jaja. Rozwijając percepcję wzrokową, układaliśmy szkielet dinozaura i dopasowywaliśmy cień do dinozaura.

3 obrazki dinozaurów pod napisem roślinożerne  Chłopiec patrzy na papierowe jajko, dzieci siedzą na dywanie. na głowie mają opaski z obrazkiem dinozaura

Dzieci siedzą na dywanie a jeden chłopiec trzyma rękę w torbie z niebieskim ryżem  6 dzieci klęczy przy stoliku świetlnym i polewa wodą w strzykawkach musujące jajo

Dzieci stoją przy stoliku świetlnym a pani wyjmuje dinozaura z tacki z rozpuszczonym musującym jajem  Dziewczynka układa kości dinozaura na obrazku

chłopiec układa kości dinozaura na obrazku  Dziewczynka dopasowuje cień do obrazka z dinozaurem