Praca plastyczna jabłuszka i winogrona

"Entliczek-pentliczek, czerwony stoliczek,

A na tym stoliczku pleciony koszyczek
W koszyczku jabłuszko, w jabłuszku robaczek,
A na tym robaczku zielony kubraczek."

Nasi mali przedszkolni artyści z zapałem zabrali się za tworzenie owocowej pracy plastycznej. Aby ozdobić jabłuszka dzieci przedzierały kartki papieru na małe kawałki wyklejając nimi szablon. Z jabłuszka wystawał mały robaczek, którego dzieci samodzielnie składały w harmonijkę i przekładały przez dziurkę w jabłuszku. Pięciolatki wycinały fioletowe paski, zwijały je w ruloniki i sklejały, aby powstało piękne winogrono. Nasi mali artyści byli bardzo zadowoleni z efektów swojej pracy. Podczas wykonywania pracy plastycznej, dzieci ćwiczyły motorykę małą, precyzję oraz koncentrację uwagi.

Dzieci siedzą przy stole i wyklejają jabłka czerwonymi kawałkami kartki papieru   Dzieci siedzą przy stole i wyklejają paskami papieru winogrona

Dzieci siedzą przy stole i wyklejają jabłka czerwonymi kawałkami kartki papieru

Praca plastyczna jabłuszka i winogrona