Dzieci siedzą przy stoliku w muzeum i trzymają w rękach karteczki z kolorowymi obrazkami

"Gliniane, skórzane, z drewna.... Jakie były pierwsze książki?", na to pytanie dzieci uzyskały odpowiedź podczas wizyty w Muzeum Drukarstwa. Z uwagą oglądały książki, przyglądając się literom i zastanawiając się, jak na ich wygląd wpłynął wynalazek Gutenberga. Każdy na chwilę stał się prawdziwym drukarzem, odbijając wybrane litery i tworząc własne wyjątkowe ilustracje- niczym w dawnej księdze. 

Dzieci siedzą na widowni w teatrze

26 września nasz grupa wybrała się do Teatru Baj na przedstawienie pt. "Ja, maluch i morze". Podczas spektaklu, dzieci zostały zabrane w niesamowitą podróż z pięcioletnią dziewczynką i jej przyjacielem Maluchem- fiatem 126p. Dziewczynka wyruszyła w głąb morza, by poznać jego mieszkańców i morskie tajemnice.

Dzieci c grupy 4 siedzą przy stołach w bibliotece i słuchają Pani z biblioteki

 

20.09.2023r. nasza grupa uczestniczyła w warsztatach plastycznych w Bibliotece im. Księdza Jana Twardowskiego w filii przy ul. Radzymińskiej 50. Podczas warsztatów dzieci wykonywały kolorowe zakładki do książek.

Dzieci siedzą przy stolikach i lepią marchewki z plasteliny

22 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Marchewki. Dzieci przybyły do przedszkola ubrane na pomarańczowo. Uczestniczyły w marchewkowych zabawach, oglądały film edukacyjny związany z prozdrowotnymi właściwościami warzyw. Ćwicząc motorykę małą lepiły z plasteliny małe marchewki.

Dzieci zbierają śmieci z trawnika przy płocie przedszkola

Dnia 15 września nasza grupa zaangażowała się w akcję Sprzątania Świata. Dzień Sprzątania Świata to idealny czas, aby zastanowić się jak chronić nasz wspólny dom, naszą planetę  - ZIEMIĘ! Tego dnia, dzieci podczas zajęć dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Dzieci wyposażone w rękawiczki i worki na śmieci wspólnie z Paniami wyruszyły zbierać śmieci z pobliskiej okolicy.