Dzieci w strojach żabek stoją w swojej sali w półkolu

13 listopada w grupie Żabek odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Jest to bardzo ważna uroczystość dla dzieci, które od września uczęszczają do naszego przedszkola. Rozpoczęła się ona od powitania gości oraz zaprezentowania części artystycznej. Dzieci, jak na prawdziwe przedszkolaki przystało, ugościły rodziców śpiewając piękne piosenki, tańcząc i recytując wierszyki.

Chłopiec i dziewczynka w strojach kucharzy zrzucają z talerzyków pokrojone warzywa

20 października w ramach podsumowania zajęć o warzywach i owocach nasza grupa robiła sałatkę jarzynową. Przy tej okazji dzieci poznały wygląd, smak i zapach niektórych składników. Odpowiednio przygotowane, ubrane w czepek kuchenny i fartuszek, zaopatrzone w deskę do krojenia i plastikowy nożyk, przystąpiły do krojenia wcześniej ugotowanych warzyw. Samodzielnie kroiły, mieszały i doprawiały sałatkę jarzynową przestrzegając przede wszystkim zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem.

Dziewczynka stoi i trzyma w ręku marchewkę, a przed nią stoi marchewkowa dekoracja

22 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Marchewki. Dzieci przybyły do przedszkola ubrane na pomarańczowo. Uczestniczyły w marchewkowych zabawach, oglądały marchewki i opisywały ich wygląd. Doskonaliły koordynację wzrokowo-ruchową podczas przekazywania marchewki z rąk do rąk w rytm piosenki.