"Kolorowe kamyczki" były kolejnym tematem zajęć, związanych z realizacją innowacji "Świat zmysłów  małego przyrodnika". Malowanie kamieni miało pobudzić dzieci do twórczego działania i ekspresji własnych pomysłów.

Realizując innowacje pedagogiczną " Świat zmysłów małego przyrodnika" Pani Ewelina przeprowadziła z dziećmi zajęcia z wykorzystaniem piasku. Przedszkolaki odszukiwały przedmioty ukryte w piasku, wykonywały obrazki wg wzoru, bawiły się w piaskowe kalambury, tworzyły sypkie labirynty,  obserwowały za pomocą szkła powiększającego drobinki piasku i ziemi.

Podczas realizacji kolejnych zajęć z innowacji " Świat zmysłów małego przyrodnika" dzieci brały udział w zabawach z wodą. Rozpoznawały odgłosy wydawane przez wodę, badały jej właściwości , barwiły wodę, rozmieszczały kolorowe krople w wyznaczonych otworach wg określonej konfiguracji, tworzyły deszczową chmurkę.

Dzieci z naszej grupy odwiedził Pan policjant. Pod jego czujnym okiem utrwaliły zasady prawidłowego poruszania się w ruchu pieszych, poznały wybrane znaki drogowe, zapoznały się z umundurowaniem  i akcesoriami używanymi przez policję. Uczestniczyły w zabawach sprawdzających ich wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na drodze, w domu oraz podczas wycieczek.

W maju uczestniczyliśmy w Warsztatach Eko-plastycznych w VII Ogrodzie Jordanowskim przy ul. Namysłowskiej 21. W drodze do Ogrodu Jordanowskiego zwracaliśmy uwagę jak zmieniła się przyroda w stosunku do naszej ostatniej wizyty. Dzieci zauważyły, że jest bardziej zielono i rosną inne kwiaty, a na krzewach pojawiło się dużo pajęczyn. Tematem przewodnim zajęć Eko-plastycznych był Dzień Mamy. Obejrzeliśmy prezentację przedstawiającą Mamy i ich dzieci w świecie zwierząt. Okazało się, że mamy z nimi wiele wspólnego. Następnie wykonaliśmy przepiękne bukiety kwiatów dla naszych Mam, które wręczymy w dniu Ich święta.