Gdy wielkimi krokami zbliżały się Święta Wielkanocne, zgodnie z tradycją ludową, dzieci z naszej grupy razem z Panią Anią wysiały owies dla wielkanocnego baranka. Od dawien dawna jest to najpopularniejsza ozdoba wielkanocnego stołu. Celem tego zajęcia było poznanie przez dzieci symbolu nowego życia na wiosnę oraz warunków niezbędnych do życia roślinie. Po posianiu dzieci mogły obserwować wzrost owsa i dbać o swoją roślinkę.

14 marca 2024r. dzieci z grupy III pod opieką swoich pań pojechały na wycieczkę autokarową do gospodarstwa agroturystycznego „Cztery Pory Roku” w Powsinie. Głównym tematem był udział w ludowych warsztatach wielkanocnych. Podczas zajęć dzieci poznały więc tradycje ludowe związane ze Świętami Wielkanocnymi, samodzielnie składały palemkę, ozdabiały sylwetę jajka – pisanki i uczestniczyły w różnych atrakcjach plenerowych. Zaglądając do kurnika, przedszkolaki miały szansę obejrzeć z bliska, jak wyglądają zwierzęta hodowlane.

W ramach realizacji Innowacji Pedagogicznej pt. „Zdrowie w kolorach” obchodziliśmy zielony dzień szczypiorku. Podczas zajęć dydaktycznych oglądaliśmy cebulki roślin, porównywaliśmy ich wielkość i sadziliśmy cebulki do ziemi, aby zobaczyć co z nich wyrośnie. Tego dnia, samodzielnie komponowaliśmy smaczne kanapki.

Improwizacje teatralne w grupie motylków. Dzieci w ramach zajęć o teatrze, odgrywały wymyślone przez siebie scenki z kukiełkami. W naszej sali powstał również kącik z kukiełkami, z którego nasi mali artyści często korzystają.