Jak wiemy ptaki dokarmiamy od późnej jesieni do końca zimy gdy snieg uniemożliwia im zdobycie pożywienia. Dokarmianie ptaków jest dla dzieci ogromną frajdą i jednoczesnie okazją do obserwowania i poznawania różnych gatunków ptaków. Dobrze jest  jednak wiedzieć, jak, gdzie i czym karmić skrzydlatych przyjacioł. Najlepiej taką wiedzę zaczerpnąć u fachowca toteż do przedszkola została zaproszona  Pani Dorota Zielińska - Prezes Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Pani Dorota poprowadziła zajęcia na temat dokarmiania ptaków w ramach realizacji projektu z budżetu obywatelskiego "Jak i czym". Przedszkolaki dowiedziały się jakie są ulubione przysmaki niektórych ptaków, jak i czym karmić je zimą oraz dlaczego nie powinno sie dawać ptakom  chleba. Poznały  także sposób na wykonanie prostego karmnika z dozownikiem z plastikowych butelek.