Natura to temat, ktory zawsze budził i budzi zainteresowanie dzieci. Jest też to bardzo wdzięczny temat dla artystów malarzy. O tym jak  oni postrzegają naturę i zjawiska w niej zachodzace mogły zobaczyć przedszkolaki na warsztatach w Muzeum Narodowym. Oglądając obrazy dzieci starały się rozpoznać namalowaną porę roku czy też porę dnia. Przewodniczka zwróciła uwagę zwiedzających na grę barw charakterystyczną dla danego okresu czasu. Obrazy budziły duże zainteresowanie wśród zwiedzających o czym świadczyły nie tylko skupiona na mówczyni uwaga ale też i zadawane przez nich pytania. Na zakończenie spotkania przedszkolaki zmienili się w małych artystów  i rysowały swoją osobę w barwach ulubionej pory roku. Wszystkim uczestnikom warsztaty bardzo się podobały i bez watpienia wzbogaciły ich wiedzę.