Rozpoczął się nowy rok szkolny. Dla nas nauczycieli ważne jest by już od najmłodszych lat wdrażać dzieci do dbania o bezpieczeństwo w czasie zabaw czy w drodze do i z przedszkola,  toteż już w pierwszych dniach rozpoczętego roku szkolnego zostało zorganizowane  dla nich spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej.Często to Strażnicy miejscy są pomocni w różnych sytuacjach dlatego przedszkolaki zapoznaly się z umundurowaniem tych służb oraz sprzętem wykorzystywanym w czasie pracy. Zachwyt wsród dzieci wzbudzila krotkofalówka i czapka z godłem. Dzieci dowiedziały się też jaką  rolę  w zyciu codziennym mieszkańców pełni Straż Miejska. Przypomniano także telefony alarmowe pod które należy dzwonić w czasie niebezpiecznych dla zdrowia czy życia sytuacjach. Przedszkolakom bardzo podobało się spotkanie a wiadomości zdobyte na nim na pewno zostaną przez nich zapamiętane.