Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w zajęciach z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, prowadzonych przez mamę Dorotki z grupy V. Podczas zajęć dzieci utrwaliły numery alarmowe i dowiedziały się jak na nie zadzwonić z telefonu komórkowego. Miały możliwość przećwiczenia rozmowy z dyspozytorem pogotowia w którego wcieliła się mama Dorotki. Dowiedziały się dlaczego tak ważna jest znajomość swojego adresu zamieszkania. Następnie przećwiczyły jak ułożyć osobę poszkodowaną w pozycji bocznej bezpiecznej.

Wykazały się doskonałą wiedzą na temat folii NRC odpowiadając, że używa się jej do tego żeby poszkodowanemu było ciepło. Obejrzały jak należy zaopatrywać rany np. głowy. Każde z dzieci przećwiczyło na fantomie masaż serca. Dowiedziały się również, że w wielu miejscach można znaleźć urządzenie AED np. w metrze, w galerii Wileńskiej. Urządzenie to służy do ratowania życia osób, które są nieprzytomne, nie oddychają i wymagają masażu serca. Mama Dorotki pokazała jak korzystać z takiego urządzenia. Na koniec każde dziecko otrzymało kolorowankę z numerem 112 oraz kolorowy plasterek. Jesteśmy pewni, że dzięki tym nasze dzieci będą potrafiły udzielić pierwszej pomocy.