8 Maja Muzycy z Agencji Artystycznej Pro Arte poprosili nasze przedszkolaki o pomoc w znalezieniu Zielonej Królewny. Poszukiwaniami Zielonej Królewny zajmowała się Detektyw Pieczarka, która wie jak wygląda Wróżka Zębuszka. Niestety ze względu na tajemnicę detektywistyczną, nie mogła zdradzić tego naszym dzieciom. Szukanie tropu królewny rozpoczęło się w bajce muzycznej o Calineczce, niestety to nie był dobry trop. Od koguta i wiewiórki dowiedzieliśmy się, że Zielona Królewna ma na imię Eliza. Dlatego wysłuchaliśmy utworu "Dla Elizy" Ludwiga Van Beethovena. Jednak i tutaj nie znaleźliśmy Królewny. Wspólnie uznaliśmy, że Królewny chodzą na bale, a jak bal to "Taniec węgierski" Johannesa Barhmsa.

Lecz tam również nie było Zielonej Królewny. A może jest bliżej niż nam się wydaje? Dzieci zaczęły rozglądać się po sali i znalazły zieloną sukienkę, a pod nią stokrotkę. To oznaczało, że zielona królewna jest blisko, może na naszym placu zabaw? Detektyw Pieczarka podziękowała dzieciom za pomoc i pomknęła na plac zabaw, sprawdzić nowy trop. Podczas koncertu dzieci wysłuchały utworów granych na gitarze i klarnecie. Z zaangażowaniem pomagały Detektyw Pieczarce, wskazując nowe tropy.

Muzycy grają na gitarze i klarnecie  Artysta mówi do mikrofonu a  artystka jest w stroju detektywa

 

Pan gra na gitarze a Pani pokazuje dzieciom ruchy don piosenki. Dzieci stoją i powtarzają ruchy