Kukiełki księcia i bakterii

12 stycznia nasze przedszkole odwiedzili aktorzy Teatru Lalek „Bajka” z przedstawieniem pt. „Kocmołuszek”.  Dzieci zostały zaproszone do zamku Księcia Brudasa, który nie dbał o porządek i higienę. Zakazał używania wody i mydła w całym królestwie, przez co wszyscy zaczęli chorować. Na szczęście pojawił się Medyk, który nakazał Księciu, by do królestwa sprowadzić mydło i pastę do zębów, żeby mieszkańcy znowu zaczęli się myć. Dzieci miały możliwość zobaczenia, jakie konsekwencje wynikają z braku higieny. Dowiedziały się również, że aby być zdrowym trzeba jeść zdrowe potrawy. Na zakończenie dzieci nagrodziły aktorów gromkimi brawami i uśmiechem.

Dzieci patrzą na scenę i kukiełki księżnej i śpiącej królewny  Kukiełki księcia i bakterii