06 grudnia 2023r. już od rana słychać było gwar dzieci ubranych w tym szczególnym dniu w kolorze czerwonym, na głowach widniały mikołajkowe czapeczki i świąteczne opaski. Zaraz po śniadaniu na korytarzu słychać było mikołajowe dzwoneczki, a na twarzach dzieci w każdej grupie pojawiał się uśmiech i wielkie oczekiwanie. W końcu przybywał nasz gość – Święty Mikołaj.

Miał czerwony strój, długą, białą brodę i dźwigał na plecach ciężki worek z prezentami. Był niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki, kolędy, a z okazji imienin wręczały własnoręcznie przygotowane rysunki i albumy z pracami plastycznymi. W zamian nie mogło też zabraknąć prezentów dla dzieci. Na zakończenie były wspólne zdjęcia i podziękowanie za przybycie oraz nadzieja, że w przyszłym roku znów się zobaczymy.

Dziewczynka z grupy 2 stoi przed Mikołajem i trzyma w ręce dzwonek św. Mikołaja. Mikołaj siedzi na krześle obok choinki  Dzieci z grupy 4 pokazują św. Mikołajowi własnoręcznie zrobioną książeczkę, którą podarowały Mikołajowi z okazji Jego imienin.

Dzieci z grupy 5 siedzą na podłodze i patrzą w stronę świętego mikołaja. Mikołaj siedzi na krześle obok przystrojonej choinki  Święty Mikołaj kuca na dywanie, w tle widać choinkę. Mikołaj trzyma w ręce torbę prezentową ozdobioną rysunkami dzieci z grupy 3

Dzieci z grupy 5 pokazują mikołajowi prezent przygotowany z okazji imienin Mikołaja.