Dzieci z grupy II, III i V z okazji
nadchodzącej wiosny, zakładały w swoich
salach Zielone ogródki.
Zamieniając się w małych ogrodników
nasypywały ziemi do doniczek, sadziły
cebulki z których wyrośnie pyszny
szczypiorek oraz kwiatki.
Zastanawiały się przy tym,
co jest potrzebne roślinom do życia.
Zgodnie uznały, że potrzebna jest woda,
ziemia, słońce i powietrze.
Dowiedziały się również, że
po wysianiu nasionek rzeżuchy
na zmoczoną wodą watę, wyrosną
jadalne kiełki rzeżuchy.
Teraz nasi mali ogrodnicy, mogą
obserwować etapy wzrostu poszczególnych
roślin.

Na zdjęciu widać 5 dziewczynek z grupy 5. Na stoliku leży czerwona podstawka z watą. Dziewczynki posypują watę nasionami rzeżuchy.

Na zdjęciu widać 6 dziewczynek i 4 chłopców z grupy 5. Dzieci siedzą dookoła stolika, na którym stoi konewka, doniczka wypełniona ziemią, tacka z watą, torba z ziemią. Jeden z chłopców wkłada cebulę do ziemi.

Na zdjęciu widać nauczycielkę oraz troje dzieci z grupy 2, które siedzą na podłodze. Na podłodze jest rozłożona cerata, a na niej stoją małe doniczki, ziemia i konewka. Nauczycielka kuca i trzyma w ręce tackę z cebulkami różnych roślin. Obok nauczycielki klęczy dziewczynka, która szykuje się do nasypywania ziemi do doniczek.

Na zdjęciu widać nauczycielkę oraz dziewczynkę z grupy 2. Na ziemi leży cerata na której stoją doniczki i ziemia. Dziewczynka wkłada cebulki do doniczek wypełnionych ziemią.

Na zdjęciu widać czterech chłopców z grupy 3 i jedną dziewczynkę. Chłopcy siedzą na krzesełkach, a dziewczynka stoi przy stoliku. Na stoliku stoi konewka, doniczka i torba z ziemią. Dziewczynka nasypuje ziemię do doniczki.