25 września 2024r. w trzech najstarszych grupach odbyły się zajęcia edukacyjne z przedstawicielami Policji z Wydziału Prewencji Komendy Stołecznej Warszawy oraz animatorem maskotki stołecznej Policji – sierżantem Borsukiem. Głównymi celami tych zajęć jest promowanie idei bezpiecznego poruszania się po drogach, w szczególności potrzeby poznania zasad i przepisów ruchu pieszych w drodze do i z przedszkola, zaznajomienie z zasadami bezpiecznych zachowań podczas zabawy, budowanie pozytywnego wizerunku policjanta w oczach dzieci, jako osoby do której w każdej sytuacji można się zwrócić o pomoc.

Sierżant Borsuk opowiadał dzieciom o numerach alarmowych, kontakcie z osobą nieznajomą, kontakcie z niebezpiecznym przedmiotem i substancją, bezpieczeństwie w przedszkolu i poza nim. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymało gadżety zakupione przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Dzieci siedzą na dywanie i patrzą na dwie policjantki i Sierżanta Borsuka  Dzieci siedzą na dywanie i patrzą na dwie policjantki i Sierżanta Borsuka. Nauczycielki rozdają prezenty od policjantów