„Marzanna”
Ruszamy gromadą,
wesołym pochodem,
niesiemy marzannę
nad zieloną wodę.
Płyń sobie, marzanno,
szumiącym potokiem,
na morze szerokie,
na morze głębokie.(...)"
Autor: Wanda Chotomska

21 marca przedszkolaki świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Dzieci poznały tradycje związane z obchodami tego wyjątkowego święta. Z wielką radością wykonały marzannę, a następnie razem z nią kolorowym korowodem wybrały się na poszukiwania pierwszych zwiastunów wiosny. Z radością oglądaliśmy pojawiające się pierwsze pączki i listki na drzewach i krzewach. Następnie ludowym zwyczajem, pożegnaliśmy zimę topiąc Marzannę w wodzie głośno wołając: „Marzanno, Marzanno, Ty zimowa panno, bierz śniegi i lody, uciekaj do wody!!!!!!”.

dzieci stoją na przedszkolnym placu zabaw, nauczycielka trzyma w rękach marzannę  dzieci z wszystkich grup stoją na placu zabaw, 5 dziewczynek stoi na środku a jedna z nich trzyma marzannę

dzieci z wszystkich grup stoją na placu zabaw, 5 dziewczynek stoi na środku a jedna z nich wkłada marzannę do miski z wodą  dzieci z wszystkich grup stoją na placu zabaw, 5 dziewczynek stoi na środku a przed nimi stoi miska z wodą z marzanną

zdjęcie dzieci stojących na przedszkolnym placu zabaw