11 marca na wiosenny koncert zaprosili nas muzycy z Agencji artystycznej Pro Arte. Instrumentem przewodnim koncertu był flet poprzeczny. Dzieci dowiedziały się, że należy on do grupy instrumentów dętych drewnianych. Poznały również inne rodzaje fletów np. fletnia, flet piccolo. Wspólnie z muzykami zaśpiewały piosenkę "Maszeruje wiosna" i wymieniły jakie są oznaki zbliżającej się wiosny.

Założona została dziecięca kapela, która wygrywała rytm na instrumentach do piosenki o kolorowym kogucie, co robił porządki i przekopywał grządki. W sali pojawiła się również znana wszystkim Marzanna oraz Gaik Zielony. Marzanna jest symbolem przeganiania zimy, a Gaik Zielony jest wprowadzeniem wiosny. Dzieci zaśpiewały piosenkę zachęcającą wiosnę do przyjścia. Na koniec odbył się piękny wiosenny taniec motylków. Dzieci nagrodziły artystów brawami, dziękując za cudowny koncert.

Pani gra na fletni a pan mówi do mikrofonu. dzieci siedzą na dywanie  Pani gra na flecie poprzecznym, Pan na gitarze 5 chłopców gra na instrumentach. Inne dzieci siedzą na dywanie

Pani trzyma w ręce marzannę, a pan mówi przez mikrofon. Dzieci siedzą na dywanie  Pan gra na gitarze. Pani stoi i trzyma gaik zielony. 6 dziewczynek trzyma wstążki gaika i tańczy wokół gaika

Pan gra na gitarze. Pani przebrana za wiosnę tańczy w kółku z dziewczynkami, które mają opaski z motylkiem na głowie