Dzieci siedzą na dywanie i patrzą na występ. Na scenie gra Pani na klarnecie i Pan na gitarze

7 lutego 2024r. mieliśmy ogromną przyjemność gościć muzyków z Agencji Artystycznej  Pro Arte z przepięknym koncertem muzycznym pt. "Małe warszawskie wróbelki". Była to opowieść o stolicy naszego kraju, ilustrowana muzyką sławiącą Warszawę. Instrumentem przewodnim koncertu był klarnet.  Dzieci rozwiązywały zagadki muzyczne oraz obrazkowe. Bez trudu rozpoznały słynnego pianistę i kompozytora Fryderyka Chopina, wiedziały co w rękach trzyma Syrenka warszawska i jak się nazywa Pałac w Łazienkach Królewskich.

Przedszkolaki z uwagą wysłuchały opowieści muzycznej o Sroce z Garwolina, co chciała zamieszkać w Warszawie. Przypomniały sobie legendę o Syrence Warszawskiej. Na koniec wszyscy zaśpiewaliśmy piosenkę "Sen o Warszawie", którą nasze przedszkolaki doskonale znają, czym zaskoczyły muzyków.

Dzieci siedzą na dywanie i patrzą na Pana, który pokazuje obrazek koncertu pianistów  Dzieci siedzą na dywanie i patrza na 11 wybranych dzieci, które grają na różnych instrumentach