Dzieci siedzą na dywanie. Patrzą na teatrzyk kukiełkowy.

Dnia 5.02.2024r. do naszego przedszkola zawitał Teatr Lalek „Bajka”, który zaprezentował jeden ze swoich spektakli teatralno-kukiełkowych pt. „Calineczka”. Wzruszająca bajka o przesłaniu wychowawczym, która ukazuje, iż piękno zewnętrzne nie zawsze jest błogosławieństwem. Niekiedy przysparza cierpień. Calineczka jest piękna nie tylko zewnętrznie, ale ma także dobre serce i zawsze chętnie pomaga innym. Akcja bajki rozgrywa się w domu Calineczki, na moczarach,  w okolicy domu Żuka oraz w krainie Elfów.

Podczas czterech odsłon dzieci mogły zobaczyć 13 kukiełkowych postaci, które występowały podczas spektaklu teatralnego, m.in. Calineczkę, Matkę Calineczki, Wróżkę, Żabę, Motyla, 3 Żuki, Biedronkę, Myszkę, Kreta, Jaskółkę oraz Elfa. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem oglądały przedstawienie bajkowe, a na koniec nagrodziły naszych aktorów kukiełkowych ogromnymi brawami.

Dzieci siedzą na dywanie. Patrzą na teatrzyk kukiełkowy.