Dyplom wyróżnienia w dla przedszkola 174 w kategorii Inicjatywa Oświatowa Roku Przedszkoli i placówek oświatowych

Rada Pedagogiczna oraz Rada Rodziców zgłosiła nasze przedszkole do tegorocznych Praskich Nagród Edukacyjnych „AD REM” w kategorii „Inicjatywa oświatowa Roku”. Zdobyliśmy WYRÓŻNIENIE :)
Nasze przedszkole ma profil ludowy i jako jedno z nielicznych w koncepcji wpisane ma rozszerzone treści patriotyczne. Od wielu lat nauczyciele pracują pod hasłem „Piękna nasza Polska cała” , kształtując u dzieci postawy patriotyczne oraz miłość, szacunek i przywiązanie do tradycji ludowych.

W każdej klasie oraz głównym holu przedszkola w ciągu całego roku eksponowana jest Izba ludowa, której wystrój zmienia się zgodnie z porami roku oraz świętami okolicznościowymi. Kultywowanie tradycji widoczne jest także poprzez organizowanie Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego oraz wielu uroczystości tj. Dożynki, Jasełka, Chodzenie z Kogucikiem. Dzieci ubrane w barwne stroje ludowe recytują, śpiewają i tańczą opowiadając w ten sposób o pracy i życiu ludzi, o przyrodzie i najpiękniejszych miejscach naszej Ojczyzny. W przedszkolu organizuje się również warsztaty bożonarodzeniowe, wielkanocne, które są dobrą okazją do propagowania treści związanych z kulturą, kształtowaniem tradycji rodzinnych i regionalnych. Na podkreślenie zasługuje także realizowana w każdej grupie wiekowej innowacja „Przedszkolak Mały patriota”. Umieszczone w niej treści uczą wartości patriotycznych tj. miłości do Ojczyzny, kształtują poczucie przynależności społecznej do wspólnoty narodowej. Poprzez współpracę z zespołem regionalnym "Podbielanki", dzieci poznają piękne pieśni ludowe.

Dyplom wyróżnienia w dla przedszkola 174 w kategorii Inicjatywa Oświatowa Roku Przedszkoli i placówek oświatowych