Bezpieczny Przedszkolak

W ramach wychowania zdrowotnego nasze przedszkolaki uczestniczą w  cyklu warsztatów zorganizowanych przez Policję  -Bezpieczny przedszkolak. Tematem pierwszego spotkania było bezpieczeństwo dzieci w sieci. Przedszkolaki poznały zagrożenia płynące nie tylko ze świata zewnętrznego dotyczące zawierania znajomości z nieznanymi sobie osobami ale także ze świata wirtualnego a zwłaszcza internetu. Na podstawie bajki o śpiącej królewnie oraz przygody zajączka poznały  negatywną stronę fałszywych przyjaciół ukrywających się pod innym, milym dla oka i ucha wizerunkiem, stanowiących często w świecie rzeczywistym zagrożenie dla bezpieczeńtwa zdrowia a nawet życia. Dowiedzialy się jak w takich sytuacjach należy się zachowywać i reagować. Dzieci bardzo przejęly się poruszonym tematem i na pewno na zawsze zapamiętają przekazane im wiadomości.