W Teatrze na Wójtowskiej

Do Teatru na Wójtowskiej zostały zaproszone dzieci z dwóch najstarszych grup. Przedszkolaki  miały okazję obejrzeć oryginalne malajskie przedstawienie zatytułowane "Łowca snów". Była to piękna opowieść ukazana w formie teatru cieni, która dostarczyła widzom wielu bardzo pozytywnych przeżyc wizualnych, estetycznych i emocjonalnych. Dzieci miały także zajęcia warsztatowe, na których po stworzeniu papierowych postaci samodzielnie tworzyły swój teatr cieni interpretujac ruchem opowiadany tekst.

Laurka dla Polski

W Stajni na Kępie

Jazz, co to za muzyka?

Pod takim tytułem Pani Irenka przedstawiła dzieciom  koncert,  na którym dzieci poznały nieznany im gatunek muzyki - jazz. Dowiedziały się w jakim kraju po raz pierwszy zaczęto ją tworzyć i prezentować słuchaczom, skąd wzięla się jej nazwa. Przedszkolaki były zachwycone jej brzmieniem, rytmicznością. Oprócz tego przedszkolaki zapoznane zostały z kolejnym instrumentem muzycznym  -akordeonem.

Wielkanocny Kogucik

Wielkanoc tuż tuż

Nadchodzace święta wielkanocne to czas wiosennych domowych porządków ale i nie tylko. W naszym przedszkolu rodzice razem ze swoimi pociechami na warsztatach zorganizowanych w placówce mogli poczuć zbliżającą się Wielkanoc poprzez  wykonywanie palemek stroików, zdobienie jajek itp. Wykonane samodzielnie prace na pewno będą ozdobą stołów, świątecznych koszyczków.

Jak gąska mała wiosny szukała

Będziemy uczniami

Jego wysokość Król Maciuś Pierwszy

Pod takim tytułem odbył się koncert muzyczny, na którym tytułowa postać Króla Maciusia wprowadza dzieci w dawny świat obyczajów i życia dworskiego opisanego w znanych dzieciom bajkach. Dzieci wysłuchały utworów Mozarta, poznały taniec menuet oraz zapoznały się z budową, wyglądem oraz brzmieniem klarnetu