Witaj! Wiedz o tym, że to co najważniejsze w edukacji dziecka dzieje się w naszym przedszkolu

Przedszkole nr 174Nasze przedszkole: wychowuje • inspiruje • kocha dzieci

Przedszkole posiada wykwalifikowaną kadrę. Każdą grupą opiekują się dwie nauczycielki posiadające odpowiednie kwalifikacje do pracy. Przedszkole czynne jest od godziny 6.30 do 17.00 Do przedszkola przyjmowane są dzieci w wieku od 3 lat do 5 lat.Dzieci bawią się i uczą w pięciu grupach wiekowych.

W Teatrze na Wójtowskiej

Do Teatru na Wójtowskiej zostały zaproszone dzieci z dwóch najstarszych grup. Przedszkolaki  miały okazję obejrzeć oryginalne malajskie przedstawienie zatytułowane "Łowca snów". Była to piękna opowieść ukazana w formie teatru cieni, która dostarczyła widzom wielu bardzo pozytywnych przeżyc wizualnych, estetycznych i emocjonalnych. Dzieci miały także zajęcia warsztatowe, na których po stworzeniu papierowych postaci samodzielnie tworzyły swój teatr cieni interpretujac ruchem opowiadany tekst.

Laurka dla Polski

W Stajni na Kępie

Jazz, co to za muzyka?

Pod takim tytułem Pani Irenka przedstawiła dzieciom  koncert,  na którym dzieci poznały nieznany im gatunek muzyki - jazz. Dowiedziały się w jakim kraju po raz pierwszy zaczęto ją tworzyć i prezentować słuchaczom, skąd wzięla się jej nazwa. Przedszkolaki były zachwycone jej brzmieniem, rytmicznością. Oprócz tego przedszkolaki zapoznane zostały z kolejnym instrumentem muzycznym  -akordeonem.

Wielkanocny Kogucik

Wielkanoc tuż tuż

Nadchodzace święta wielkanocne to czas wiosennych domowych porządków ale i nie tylko. W naszym przedszkolu rodzice razem ze swoimi pociechami na warsztatach zorganizowanych w placówce mogli poczuć zbliżającą się Wielkanoc poprzez  wykonywanie palemek stroików, zdobienie jajek itp. Wykonane samodzielnie prace na pewno będą ozdobą stołów, świątecznych koszyczków.

Jak gąska mała wiosny szukała

Będziemy uczniami

Subscribe to Przedszkole 174 RSS