fb         

bip        

Godło

Koronawirus - wsparcie psychologiczne i dydaktyczne dla rodzin

Koronawirus - wsparcie psychologiczne i dydaktyczne dla rodzin

Informujemy, że Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 5 w Warszawie przy ul. Otwockiej 3 jest jednym z filarów, utworzonego przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy Psychologicznego Centrum Wsparcia dla Rodziców i Uczniów. Placówki należące do Centrum mają za główny cel udzielać pomocy psychologicznej w tym niezwykle trudnym czasie epidemii koronowirusa w Polsce. 

Specjaliści Poradni będą udzielać wsparcia psychologicznego od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 19.00 pod nr tel. 22 619 01 94 lub 22 619 81 59.

Ponadto pomoc dla rodziców uruchamiają dwie specjalistyczne poradnie psychologiczno-pedagogiczne  - „Uniwersytet dla Rodziców” (UdR) i Młodzieżowy Ośrodek Profilaktyki i Psychoterapii „MOP”.  Rodzic dzwoniąc do tych poradni, otrzyma porady dotyczące postępowania z dziećmi, które znalazły się w nowej, nieznanej sobie sytuacji - bez zwykłych kontaktów z rówieśnikami, zabaw w przedszkolach, codziennej nauki w szkole, która zastąpiona została w sposób nagły nauką zdalną. 

Od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 18.00 telefon rodzicielski jest czynny pod numerami:  510 205 050  (UdR) i 519 047 372 („MOP”)

w sobotę i niedzielę w godzinach 10.00 – 16.00 pod numerem: 519 047 370 (UdR)

Dodatkowo Warszawskie Centrum Inicjatyw Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, wspierać będzie rodziców w towarzyszeniu dzieciom w edukacji online. Wysyłając mail na adres: zapytajeksperta@wcies.edu.pl rodzice otrzymają rady i wskazówki merytoryczne jak uczyć się w „domowej” szkole. Na merytoryczne pytania odpowiadają nauczyciele poszczególnych przedmiotów. Uwaga: eksperci nie będą rozwiązywać całych zadań np. z matematyki.

 

                                                                                                                 Warszawa, 25 marca 2020 r.
 

Koronawirus - wsparcie psychologiczne i dydaktyczne dla rodzin


Warszawa uruchamia Psychologiczne Centrum Wsparcia dla Rodziców i Uczniów. Od dziś można tam będzie znaleźć pomoc w trudnych sytuacjach związanych z pandemią koronawirusa – chodzi przede wszystkim o edukację.
Nauczanie na odległość, lekcje online, prace domowe wysyłane do dzienników elektronicznych– w związku z koronawirusem polska szkoła znalazła się w całkiem nowej sytuacji. To trudny egzamin zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów i ich rodziców. Od środy 25 marca zaczyna obowiązywać rozporządzenie Ministerstwa Edukacji Narodowej o zdalnym nauczaniu, a tooznacza dla wszystkich całkiem nowe wyzwania i związane z tym problemy. Dzieci i młodzież,
ale także dorośli, mogą odczuwać presję, frustrację i stres. Nie zawsze będą potrafili poradzić sobie z tymi trudnymi emocjami, dlatego warto, by skorzystali z pomocy specjalistów.

Psychologiczne Centrum Wsparcia dla Rodziców i Uczniów oferuje trzy filary pomocy:
1. Wsparcie psychologiczne dla rodziców

Pomoc uruchamiają dwie specjalistyczne poradnie psychologiczno-pedagogiczne:
Uniwersytet dla Rodziców i Młodzieżowy Ośrodek Profilaktyki i Psychoterapii MOP. Rodzic,
dzwoniąc tam, otrzyma wskazówki/porady dotyczące postępowania z dziećmi, które znalazły
się w nowej, nieznanej sobie sytuacji (brak zwykłych kontaktów z rówieśnikami, zabaw w
przedszkolach, codziennej nauki w szkole, która zastąpiona została w sposób nagły nauką
zdalną)
Od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 18.00 telefon rodzicielski jest czynny pod
numerem: 510 205 050 oraz 519 047 372 w godz. 9.00-14.00, 500 717 258 w godz. 14-18, a
w sobotę i niedzielę w godzinach 10.00 – 16.00 pod numerem: 519 047 370
Zapraszamy także do kontaktu z dzielnicowymi poradniami psychologiczno-pedagogicznymi
(numery tel. w załączniku).
2. Wsparcie dydaktyczne dla rodziców
Rodzice mogą liczyć na wskazówki merytoryczne i rady dotyczące edukacji zdalnej. Na
pytania odpowiedzą nauczyciele poszczególnych przedmiotów (uwaga, nie będą rozwiązywać
konkretnych zdań, tylko służyć radą, tłumaczyć).
Kontakt drogą mailową z Warszawskim Centrum Inicjatyw Edukacyjno-Społecznych i
Szkoleń: zapytajeksperta@wcies.edu.pl
3. Wsparcie psychologiczne dla uczniów
Podczas dyżurów telefonicznych i online psycholodzy rozmawiają z uczniami nie tylko o
sytuacjach i kłopotach szkolnych, ale przede wszystkim o lękach i stresach związanych z
szerzącą się pandemią. Pomocą i wsparciem psychologicznym służą wszystkie dzielnicowe
poradnie psychologiczno-pedagogiczne (wykaz dyżurnych telefonów do poradni
dzielnicowych w załączniku). Dyżur w godzinach 9.00 – 19.00.


Kontakt dla mediów:
Karolina Gałecka
rzecznik prasowy
Urzędu m.st. Warszawy
Tel. 22 44 333 80
665 800 561 | kgalecka@um.warszawa.pl
Zobacz także:
www.um.warszawa.pl/dla-mediow