fb         

bip        

Godło

"Pij mleko będziesz wielki"

"Pij mleko będziesz wielki"

.

16 stycznia 2020 r.( czwartek) został zorganizowany w naszym przedszkolu Dzień Mleka. Tego dnia w strojach dzieci  i pań dominowala biel. Głównym celem obchodów tak niezwykłego dnia było zachęcenie dzieci do spożywania mleka i produktów mlecznych oraz dostarczenie im wiedzy o jego pozytywnym wpływie na nasze zdrowie. Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną, z której dowiedziały sie skąd pochodzi mleko i jaką drogę musi pokonać by można je było zakupić i spożyć. Rozwiązywały zagadki nie tylko słowne ale też organoleptycznie tj,za pomocą zmyslów: smaku, węchu i wzroku. Trzeba przyznać, że poradziły sobie wyśmienicie. Na zakończenie obchodów Dnia Mleka każdy otrzymał książeczkę z zadaniami z programu Dzieciaki Mleczaki, a każda grupa dużą kolorowankę do wspólnego kolorowania.