fb         

bip        

Godło

Dzień zdrowego jedzenia

Dzień zdrowego jedzenia

8.11.2019 r obchodziliśmy w naszym przedszkolu Europejski Dzień Dobrego Jedzenia z hasłem przewodnim  "Ekosztuczki w kuchni." W tym dniu nasze przedszkolaki samodzielnie przygotowywały sobie śniadaniowe kanapki z dużą ilością warzyw. Zaproszona na spotkanie z nimi Pani kucharka opowiedziała o swojej pracy oraz o zasadach zdrowego i ekologicznego odżywiania się. Po pouczającej pogadance Pani Ewelina zorganizowała przedszkolakom liczne zabawy, których celem było uwrażliwienie dzieci na właściwe gospodarowanie jedzeniem tak by go nie wyrzucać. Mali uczestnicy spotkania dowiedziały się także jak można  unikać nadmiaru plastiku w kuchni i jak powtórnie wykorzystać takie opakowania po produktach. Na zakończenie dzieci wspólnie z nauczycielami przygotowały napój z wykorzystaniem owoców i miodu.