fb         

bip        

Godło

Spotkanie z literaturą

Spotkanie z literaturą

.

W dniu 9.10.2019 gr. III. IV i V wybrały się do Biblioteki Publicznej przy ul. Radzymińskiej na spektakl pt" Praskimi ulicami" w wykonaniu aktorów teatru Wariacja. Mali widzowie mieli okazję poznać życie codzienne mieszkańców dawnej Pragi. Dowiedzieli się kto to był kataryniarz, stary gospodarz domu, szmaciarz, pucybut, kwiaciarz, straganiarka. Dzień później w dniu 10.10. 2019 odwiedziły ta samą bibliotekę  dzieci z gr. II i V W ramach współpracy tego obiektu z naszą  placówką dzieci zostały zaproszone na spotkanie z twórczością J. Brzechwy. Przedszkolaki wysłuchały  przy dźwiękach muzyki wspaniałej prezentacji wybranych utworów wspomnianego poety. Prowadzący spotkanie, swoim głosem, gestem, ruchem sprawił, że uczestnicy mogli utożsamiać się z bohaterami literackimi o których była mowa i wspólnie z nimi przeżywać ich przygody. Dzieciom spotkanie bardzo się podobało i bez wątpienia stanowiło wspaniałą okazję do rozbudzania zainteresowań książką.