fb         

bip        

Godło

Wycieczka do Wieliszewa do Dyniolandii. z okazji Dnia Dziecka

Wycieczka do Wieliszewa do Dyniolandii. z okazji Dnia Dziecka

3 czerwca z okazji Dnia Dziecka wybraliśmy się na wycieczkę do Wieliszewa do Dyniolandii. Będąc na miejscu nasze przedszkolaki miały okazję pobawić się na prawdziwej łące, zobaczyć rosnące krzewinki poziomek, szczaw, polne kwiaty, kretowiska co stanowiło dla wielu z nich zupełnie nowe odkrycie i doświadczenie. Po swawolach pośród traw dzieciaki zobaczyły tykwy i różne przedmioty z nich wykonane, oglądały i karmiły króliki, kózki, gęsi, świnkę wietnamską ,uczestniczyły w zajęciach zumby, sadziły koperek, spacerowały po ścieżce sensorycznej i co dla naszych milusińskich było najfajniejsze, eksplorowały na swój sposób plac zabaw. na którym było wiele atrakcji. Towarzyszył temu wspaniały apetyt wszystkich uczestników, którzy mogli zaspokoić go jedząc pyszną zupę dyniową, paróweczki na gorąco z pysznym swojskim chlebkiem, ciasto,  a  ugasić pragnienie herbatką z  zebranych liści poziomek i wodą z miętą. Podsumowując opinie  małych uczestników wycieczki była ona bardzo fajna, ciekawa i urozmaicona co sprawiło im radość, wzbogaciło ich wiedzę i doświadczenia.