fb         

bip        

Godło

WYCIECZKA DO TEATRU „LALKA” W PAŁACU KULTURY I NAUKI

WYCIECZKA DO TEATRU „LALKA” W PAŁACU KULTURY I NAUKI

 

W piątek 17 maja dzieci z grup II, III, IV i V razem ze swoimi paniami wybrały się do Teatru „Lalka” na przedstawienie pt. „Kopciuszek”. Celem było obejrzenie spektaklu w wykonaniu profesjonalnych aktorów, rozbudzanie zainteresowań teatralnych dzieci, uczenie się wrażliwości na sztukę teatralną i  kultury odbioru tej sztuki. Dzieci obejrzały uroczy, mądry i wzruszający spektakl o pragnieniu akceptacji, uznania, o sile marzeń i miłości. Z zapartym tchem śledziły opowieść o losach sierotki Różyczki i jej niemiłych siostrach. Uczyły się, że zawsze dobro zwycięża zło i razem z Kopciuszkiem cieszyły się  ze szczęśliwego zakończenia bajki. Na zakończenie przedszkolaki nagrodziły aktorów gromkimi brawami.