fb         

bip        

Godło

Jak pomóc ptakom, gdy mróz na dworze

Jak pomóc ptakom, gdy mróz na dworze

  Znalezione obrazy dla zapytania dokarmiamy ptaki cliparty darmowe

Jak wiemy ptaki dokarmiamy od późnej jesieni do końca zimy gdy snieg uniemożliwia im zdobycie pożywienia. Dokarmianie ptaków jest dla dzieci ogromną frajdą i jednoczesnie okazją do obserwowania i poznawania różnych gatunków ptaków. Dobrze jest  jednak wiedzieć, jak, gdzie i czym karmić skrzydlatych przyjacioł. Najlepiej taką wiedzę zaczerpnąć u fachowca toteż do przedszkola została zaproszona  Pani Dorota Zielińska - Prezes Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Pani Dorota poprowadziła zajęcia na temat dokarmiania ptaków w ramach realizacji projektu z budżetu obywatelskiego "Jak i czym". Przedszkolaki dowiedziały się jakie są ulubione przysmaki niektórych ptaków, jak i czym karmić je zimą oraz dlaczego nie powinno sie dawać ptakom  chleba. Poznały  także sposób na wykonanie prostego karmnika z dozownikiem z plastikowych butelek.