fb         

bip        

Godło

Dzień Dinozaura

Dzień Dinozaura

Przeszłość zwlaszcza ta bardzo odległa często budzi wielkie zainteresowania wsród naszych przedszkolaków. Od wielu lat fascynację wzbudza era dinozaurów,  24.lutego obchodziliśmy dzień tych olbrzymich stworzeń, żyjących miliony lat temu. Z tej okazji dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione książki o dinozaurach oraz  wykonane z różnych materiałów figurki -zabawki tych prehistorycznych gadów. Było glośno i gwarno w salach bo każdy chwalil się wiedzą o swoim ulubionym dinozaurze. Przedszkolaki mogły  także poglębić, jak też zweryfikować swoje wiadomości oglądając prezentację multimedialną. Ogromną radość dzieciom sprawiła zabawa w której musiały wcielić się w badaczy skamielin czyli paleontologów.. Na zakończenie każda grupa otrzymała "jajko dinozaura"  dające możliwość obserwacji wykluwania się małego gada.